Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh. Tato metoda je pojmenována po svém objeviteli (Dieter Dorn).

Kontraindikací je u Dornovy metody celá řada a proto také Michael Moder již před mnoha lety vytvořil vlastní Moderovu metodu®, která se dá použít právě (nejen) v těchto případech kdy má Dornova metoda své omezení, nebo ji nelze použít vůbec. Kontraindikace ztěžující užití nebo zcela vylučující užití Dornovy metody (tady je ideální použít Moderovy metody®, která nemá až na výjimky žádné kontraindikace !): umělý kloub, Bechtěrevova choroba, silná artróza, roztroušená skleróza, dětská mozková obrna, operace páteře, velké výhřezy meziobratlových plotének, úrazy a pády v posledních ne starší jak 2 měsíce (nutné RTG), záněty, těhotenství (nepracuje se s kostrčí), užívání myorelaxancií (léků uvolňujících napětí kosterního svalstva), osteoporóza, revmatoidní artritida, všechny typy rakoviny během léčby, syndrom kaudy (caudae equinae), rozštěp páteře, zničené jádro meziobratlové ploténky, silně utlačovaný nerv atd.

Moderova metoda® je alternativní harmonizace při zdravotních problémech s využitím tělových svící, prvků akupresury, energií, produktů Mrtvého moře obsahujících archeu atd. Vymyslel ji na základě vlastní dlouholeté praxe před mnoha lety pan Michael Moder a do dnes ji aktivně a úspěšně aplikuje. Moderova metoda® je zaměřena na odstraňování bolesti páteře, hlavy, zad, kolen, ramen, migrén, karpálních tunelů, bolesti kyčlí, loktů, psychických bloků, náprava skoliozy, kulatých zad, kratších dolních končetin, vystouplých lopatek, obratlů atd.

Dornovu metodu nevyučuji, k tomu jsou v ČR i v zahraničí určení lektoři, kteří pořádají odborné kurzy. Moderovu metodu® vyučuji momentálně pouze z částí, které jsou zaměřené na užití tělových svící, produkty Mrtvého moře s archeou, pentagram a čakry.

Za svoji práci ručím. Udělal jsem přes 20.000 "zásahů" pomoci. Nikoho nepřesvědčuji, nepřemlouvám a pokud má někdo pochybnosti, ať si najde pomoc jinde. Mám stovky referencí a to i v psané formě nejen ve své knize Uzdravme se sami.

Ano, je to pravda, zejména jde o děti a některé jednotlivce, kde usoudím, že se tak rozhodnu. Pracuji tak už roky. Proto peníze které utratíte za terapii u mě, mohou nepřímo pomoci někomu, komu pomůžu jen z hlediska lidskosti. Nejsem továrna na peníze. Mám terapie a pomáhání lidem jako poslání. V posledních letech si díky prohlubující se nepokoře a špatnému chování klienty také "přebírám". Pokud vidím v člověku silné negativní energie, mohu klienta odmítnout. Důvodem může být například "množství práce".

Moderova metoda® je velmi náročná metoda na psychiku a energii a proto se za den nedá dělat jedna za druhou jako na běžícím páse. Proto mohou být čekací lhůty různé. Navíc nebydlím v ČR, takže někdy mohou zájemci čekat i měsíce. To ale v mnohých, zejména těžkých nebo chronických případech vůbec nevadí. Naopak. Učí to klienta trpělivosti a pokoře. Klient má čas přemýšlet o tom, co ho k těm problémům dovedlo.

I v těchto případech se svíce používají ke zmírnění následků klasické kléčby, tedy jako podpůrná pomoc.

Odpověď na tuto otázku je velice složitá. Myslím si, že člověk, který se v životě s tímto onemocněním setká, se ocitá před velikou zkouškou, kdy je potřeba si spoustu věcí uvědomit, přehodnotit a přijmout. U terapeuta je to vždy otázka pokory. Australští domorodci na toto téma říkají, že každá nemoc, která byla alespoň jednou vyléčená je léčitelná. Na toto téma jsem napsal několik článků, vyjadřuji se k tomu i ve své knize Uzdravme se sami a taky jsem na toto téma udělal x přednášek. Mám řadu klientů, kteří prožívají tuto náročnou etapu v kruhu svých blízkých a organizují se v různých spolcích a tady pomáhám pomocí tělových svíc uvolnit emoční body a harmonizovat psychiku a tím i takto náročnou situaci zvládnout. Myslím, že dle ohlasů našich klientů velmi úspěšně. Odpovídám tím tak i na další častou otázku, a to jestli jsou svíce vhodné při stavech úzkostí, depresí apod.? Jednoznačně ANO! Zde se dají použít jednak svíce harmonizační, uvolňující psychiku nebo i svíce čakrové a pentagramové.

Ano. Ozvěte se, podáme Vám informace. Momentálně taky školím zájemce o práci se svícemi on-line. Informace jsou zde: https://telove-svice.cz/

To je velmi dobrá otázka. No přece svoje pod mojí značkou. Na trhu se v poslední době objevila celá řada Tělových svicí v různých baleních. Udivilo mě, kde všude se dají tyto svíce koupit a v jaké "kvalitě". Jsem z toho trošku smutný. Já používám po 8 letech vývoje vlastní ručně vyráběné 100% BIO Tělové svíce, Reflexní svíce a Speciální svíce (Čakrové a Pentagramové) vyráběné pod naší značkou. Zakoupit je lze tady v eshopu: https://www.telove-svice.info/

Ano. Princip komínového efektu je téměř shodný, avšak ušní a reflexní svíce mají trošku jiný tvar, což sice umožňuje lepší přístup do ucha, na druhou stranu to znemožňuje jejich použití na jiných částech těla, kde potřebujeme, aby se svíce "přisála" na dané místo, nebo dráhu. Ideální jsou proto pro obory kosmetika, reflexologie a všude tam kde je potřeba pracovat vyloženě s meridiány.

Tělové svíce lze použít po celém těle i jako ušní. Vždy je ale lepší a to platí pro jakoukoliv aplikaci, aby ji prováděl zkušený a školený terapeut.

Míst na těle, kde se dají tělové svíce použít je opravdu spousta. Proto také vyrábím více druhů svící podle způsobu použití. Někdy mě sami klienti přimějí k vyzkoušení nových postupů a míst. Určitě lze vyzkoušet odstranit opary, hemoroidy, gynekologické problémy, u mužů problémy s prostatou. Dobré výsledky jsem zaznamenal v oblastech jater, ledvin, celé bederní oblasti, otoků končetin, uvolňování svalů u sportovců a mnoho dalších. Jen pro zajímavost, dospěl jsem k zajímavým výsledkům u tvrdě cvičících sportovců, což například u kulturistů vedlo k urychlení regenerace a rychlejšímu svalovému růstu i zvýšení výkonnosti.

To je velice individuální. Vždy záleží na daném problému, na tom, v jakém je stádiu a rozsahu. Často tuto terapii kombinuji i s jiným druhem terapií. Většinou se udává 6 až 10 aplikací, ale mám i případy, že svíce zabrala hned na poprvé, někdy se zase naopak bolest neustále přemísťuje.

Téměř ne. Tělové svíce, ušní svíce, speciální svíce, reflexní svíce, čakrové svíce a pentagramové svíce se ale zásadně neaplikují na oblast srdce, přímo na hlavu (korunní čakra), nebo na či do otevřené rány. Vždy je lepší školení které nyní postytujeme on-line.

Ano. Je důležité, kde na těle se akné objevuje. Dle místa výskytu se pak určí, který orgán nebo jeho dráha jsou v nepořádku. U aplikací na kůži dochází prvních 2 až 3 dnech ke "zhoršení", ale pak se pupínky začnou pomalu zmenšovat. U aplikací na kůži je vždy potřeba více terapií. Příčiny vzniku mohou být různé. Mám zkušenost i s aplikací svíc pro odstranění bradavic na chodidlech apod.

Použití svící není nijak věkově omezeno. Vždy záleží na tom, zda dítě dovede v klidu ležet cca 30 min. U dětí mám nejlepší zkušenosti a výsledky z aplikací na hrudníku - kašel, rýma, uši, ale i bolavá bříška a v neposlední řadě odstraňování různých druhů strachů. Na děti jsou v dnešní uspěchané době často kladeny vysoké nároky jak ve škole, tak v různých sportovních kroužcích, z čehož plyne v dětských hlavičkách jakási přemíra zodpovědnosti. Pak mají děti pocit staženého hrudníku, často kašlou a pod. Na vině je mnohdy především dnešní hektická doba a ambiciozní nevyzrálí rodiče.

Bylo by hloupé domnívat se, že pouhým přiložením tělové svíce zhubnete! Pokud řeším otázku nadváhy, je nejprve potřeba si uvědomit, proč se něčí tělo rozhodlo zabalit a schovat se do tukového polštáře. K podpoře hubnutí se používají tělové svíce především k aktivaci metabolismu, detoxikaci organismu a k redukci pak také speciální svíce, to už jsou však složitější aplikace. Bez cvičení a redukčního jídelníčku to ale nejde. Ale i tak mohou tělové svíce výrazně přispět k redukci nadváhy.

Ano. Ale veškeré terapie označuji jako doplňkové, podpůrné, harmonizační atd., to znamená, že nenahrazují medikamentózní léčbu. Nelze vyléčit oční vadu jako takovou, ale klienti, kteří nosí dlouhodobě brýle popsali pocit uvolnění napětí v očích a za očima, někteří popisují "čistější" vidění. Co se týče uší, používám speciální body kolem uší, na krku a přímo v uchu. Ucho je složitý orgán a nedoporučuji zkoušet provádět takové terapie bez zkušeností a odborné praxe.

Ano. Můžete si je koupit přímo od nás nebo od obchodních zástupců po celé ČR a také v našem eshopu (www.telove-svice.eu). Účastníci mých kurzů mají stabilně výhodnější cenu. Primární je pro mě kvalita. Jak práce, tak i materiálu, používaných svící i olejíčků atd. Musím podotknout, že na trhu je spousta nekvalitních svící, které zcela postrádají energetický potenciál a nekteré z nich jsou i zdraví nebezpečné. Vyrábějí se pokoutně s jediným záměrem na nich vydělat. Bohužel ... To byl taky důvod, proč jsem se rozhodl vyrábět vlastní svíce.

Ano. Momentálně vyučuji používání Tělových a dalších svící on-line. (http://telove-svice.cz/) Vyškolení absolventi následně obdrží ode mne Osvědčení o absolvování kurzu.

TOP